O mnie

Dr n. med. Krzysztof Muskalski – mieszka i pracuje w Częstochowie. Łączy dwie pasje okulistykę i fotografię artystyczną, podkreślając że oko i aparat fotograficzny mają szereg analogii w budowie i funkcjonowaniu.

Obecnie jest na emeryturze prowadząc nadal praktykę prywatną – po zakończeniu kariery zawodowej m.in. w Klinice Okulistyki (Sosnowiec) Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz adiunkta w Zakładzie Optometrii Politechniki Częstochowskiej. Jest współautorem ponad 70 prac i artykułów naukowych. Brał udział w licznych międzynarodowych konferencjach naukowych, został członkiem międzynarodowych towarzystw okulistycznych. Nagrodzony Międzynarodową Nagrodą Edukacyjną Amerykańskiej Akademii Okulistyki. Były członek Rady Okulistów Polskich. Wieloletni aktywny członek Okręgowej Izby Lekarskiej w Częstochowie. Za zasługi dla samorządu lekarskiego i medycyny został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Medalem Zasługi.

Szuka inspiracji w fotografii podróżniczej, która stanowi dla niego niezwykłe wyzwanie, bowiem łączy w sobie wiele gatunków fotografii. Prowadzi Autorską Galerię Fotografii „Czas Podróży” w Częstochowie, w której prezentuje wystawy fotografii ze swoich podróży – wybrane pod patronatem medialnym National Geographic Polska.

Swoje fotografie prezentował na kilkudziesięciu wystawach autorskich i zbiorowych w Polsce i zagranicą. Jest laureatem krajowych i zagranicznych konkursów fotograficznych. Został uhonorowany tytułem wybitnego artysty fotografika - poziom platynowy EFIAP/p przez Fédération Internationale de l'Art Photographique (Luksemburg), tytułem EPSA (Excellence) przez Amerykańskie Towarzystwo Fotograficzne PSA, tytulem GAPU Gold Artist przez Unię Fotografów Azji APU (Singapur) oraz artysty fotografika przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej i Związek Polskich Artystów Fotografików (ZPAF). Jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego RPS (Wlk. Brytania). Jest Członkiem Honorowym AMFI Associazione Medici Fotografi Italiani - Włoskiego Towarzystwa Lekarzy Fotografów. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem Międzynarodowych Salonów Fotografii Artystycznej Lekarzy „PhotoArtMedica” w Częstochowie. Jest Wice-Prezydentem Założycielem Międzynarodowego Klubu Fotografów Medyków FIAP (IMPC). Odznaczony Medalem za Zasługi dla Fotografii Polskiej w 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

Chętnie odwołuje się do dawnych mistrzów fotografii, szukając inspiracji nie tylko w ich fotografiach ale też i w ich słowach. Mottem jego pasji fotograficznej stały się słowa jednego z ulubionych mistrzów - Ansela Adamsa: „Fotografii nie robisz wyłącznie aparatem fotograficznym. Do dzieła fotografii wnosisz wszystkie obrazy jakie widziałeś, książki jakie przeczytałeś, muzykę której słuchałeś, ludzi których pokochałeś”…