2024/09/14 - Jubileuszowy Kongres Polonii Medycznej w Krakowie

W dniach 12-14 września odbył się Jubileuszowy Kongres Polonii Medycznej w Krakowie, który zgromadził blisko 1000 lekarzy polskiego pochodzenia z całego świata. W programie naukowym Kongresu znalazło się wiele tematów poruszających najnowsze osiągnięcia światowej medycyny. Wśród prelegentów znalazła się m.in. prof. Maria Siemionow (USA), która przeprowadziła pierwszą w USA udaną operację przeszczepu twarzy. W ramach Kongresu odbyła się wystawa lekarzy twórców, na której zaprezentowano obok malarstwa fotografię. Na wystawie przedstawiono fotografie 10 lekarzy polonijnych. Były to prezentacje fotografii lekarzy – laureatów Salonów PhotoArtMedica oraz prezentacje autorskie czworga lekarzy. Miłym gestem ze strony Organizatorów było zaproszenie mnie do prezentacji w ramach wystawy moich fotografii, doceniając moje zaangażowanie w ideę Kongresów Polonii Medycznej. Byłem wśród inicjatorów powołania Kongresów w 1991 r. oraz współorganizatorem I, II, III i VI kongresu w Częstochowie. Dziękuję za to wyróżnienie Organizatorom Kongresu Polonii Medycznej w Krakowie, a w szczególności Prezes Federacji Polonijnych Organizacji Medycznych dr Kornelii Król (USA) oraz b. Prezesowi dr Januszowi Kasinie (Szwecja).